התקנת מערכת כריזה

מערכת כריזה מותקנת לרוב בתוך בניין משרדים, בית ספר, מפעל, מרכז פנאי או מלון ומשמשות בעיקר להעברת הודעות לאזורים שונים בתוך הבניין לצוות או ללקוחות. במקרים מסוימים ניתן לשלב במערכת ולהוסיף לכך מוזיקת ​​רקע. מערכת זו, על פי רוב, תכלול מיקרופון, מיקסר או מגברים מכל סוג שהוא ורמקולים. כדי שמערכת הכריזה תהיה יעילה ותוכל לענות על הדרישות היא חייבת להיות מתוכננת בקפידה ולכלול את המרכיבים והמוצרים הנלווים מהאיכות הטובה ביותר.

איך עובדת מערכת כריזה?

מערכת כריזה, על אף מורכבותה, מתבססת על המיקרופון אשר ממיר את לחץ הקול למתח חשמלי. כלומר כאשר אתם מדברים או שרים לתוך המיקרופון, הכוח המגנטי שלו מתורגם למתח חשמלי. המתח הזה נשלח למיקסר או למגבר ויועבר לרמקולים. התוצאה תהיה קול שנשמע הרבה יותר חזק. כך רמת האות, או רמת המתח של המערכת יכולה להתגבר בכל שלב משלבי ההגברה הן באמצעות המיקרופון והן באמצעות הרמקול והמגבר.

ההבדל בין המערכות השונות הוא היכן ממוקם מגבר הכוח. כאשר הרמקול או המערכת הינם אקטיביים, הרמקול והמגבר יהוו יחידה אחת מורכבת, בעוד שבמערכת פאסיבית יותר, הרמקול והמגבר יהיו מכשירים נפרדים. גם הכבלים יהיו שונים או נוספים בין שני סוגי המערכות, והבחירה ביניהם תיעשה על פי הצורך והדרישה הספציפית שלכם כלקוחות.

התקנה באופן מקצועי

כדי לדעת לבחור את מערכת הכריזה אשר תתאים לכם ולהתקין אותה, יש לדעת קודם כל את השימושים לה היא נדרשת והמיקום המדויק המיועד לה. אתגרי המקום והמיקום ייקבעו היכן להניח את הרמקולים כדי שלחץ הקול יהיה אחיד עבור כל עמדות ההאזנה ובכל התדרים. חשיבות המערכת היא בכך שהיא תשיג את מטרתה, והוא הגברת הקול האנושי כך שיגיע לכלל הקהל הנמצא. כך מערכת המיועדת לבית ספר בו קהל התלמידים או הצוות נמצא במקום אחד מרוכז שונה באופן מהותי ממערכת כריזה אשר תידרש למרכז מסחרי או מרכז לפעילות גופנית הכולל חדרים רבים המפוזרים על פני שטח נרחב.

 

התקנת מערכת כריזה מסחרית היא פתרון אידיאלי שכן ניתן לטפל בכל אזור בנפרד, כך שלכל אזור יהיה בקרה משלו ועצמאות מסוימת ולמעשה תוכלו לייצר תוכן עבור כל מוקד (למשל עבור הבריכה, חדר כושר, אזור הבר וכו).  בכל מקרה יש להשתמש בציוד המתאים כדי לספק את הדרישות. התקנת מערכת הכריזה תידרש להתמקד בפיזור הרמקולים (בין אם הם נמצאים בתקרה או בארונות קטנים) ובפיזורם לפי הגדרות.

האם ניתן להתקין באופן עצמאי?

בדומה להתקנות אחרות, ניתן להתקין מערכות כריזה גם באופן עצמאי, במידה ואתם מכירים ומודעים לכלל ההיבטים הקיימים בנושא זה. עם זאת, תמיד ההמלצה היא להיעזר באיש מקצוע אשר מכיר והתנסה בהתקנות דומות והוא בעל ארגז כלים מאובזר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סגירת נגישות