אינטרקום

פעם לפני עידן האינטרקום אי אפשר היה לראות מי עומד בצד השני של הדלת או שער הבית. אי אפשר היה לדעת האם מדובר על דמות חיובית או שלילית והדרך היחידה לגלות את זה היתה ללכת פיזית ולראות. אתם בתור הורים, לא הייתם בוודאי רוצים שהבת שלכם תלך לשער הכניסה לגינה של הבית בכל פעם כשמצלצלים, כי יש היום איומים שונים, הן מגורמים מפוקפקים והן בגלל בעיות ביטחוניות שונות. אז מה הפתרון? הפתרון הוא כמובן אינטרקום שמסייע לסנן את הנכנסים והיוצאים מהבית.

מהו אינטרקום?

מערכת אינטרקום היא היום מערכת עם מצלמה. פעם היא הייתה רק של שפופרת בשני הצדדים מה שאומר שאפשר היה לדבר אבל אי אפשר היה לראות מי עומד בכניסה. זו מערכת שהמטרה שלה היא להבין מי עומד בפתח הבית בשביל שלא כל אחד ייכנס אלא רק לאחר סינון. היום כשהיא עם מצלמה היא מאפשרת לדעת בוודאות האם מי שבצד השני הוא כזה שאנחנו רוצים להכניס לבית או לעסק או שלא. מי שיגיע לכניסה יצלצל ומיד לאחר מכן תידלק המצלמה ויש מערכות אינטרקום לשער שגם יודעות לזהות פנים או שעובדות בטכנולוגיות מתקדמות אחרות. אפשר לשלב מערכת כזו עם קודן לכניסה ככה שאם זה אחד מבני הבית והוא יודע את הקוד, הוא לא יצטרך לעבור את הסלקציה הזו.

יתרונות המערכת

אינטרקום ביתי עסקי או לכל כניסה שהיא טומן בחובו כמה יתרונות. הוא קודם כל משרה אוירה של בטחון על יושבי הבית. הם יודעים שלא כל אחד יכול להיכנס וזה יקרה רק לאחר סלקציה שלהם. אינטרקום לבית גם מרגיע הורים עם הידיעה שהילדים שלהם מוגנים ולא כל אחד יוכל להיכנס כשהם לא נמצאים. בנוסף, מערכת כזו מרתיעה פורצים מלעשות מה שהם רוצים לעשות. יש עוד יתרון חשוב למערכת אינטרקום בעיקר כשמדובר על בית גדול. בני הבית יכולים לתקשר האחד עם השני גם באמצעות האינטרקום. זה רלוונטי בעיקר בבתים פרטיים בהם יש כמה קומות ויש מרחק בין החללים השונים.

לראות מרחוק מה קורה

תארו לעצמכם שאתם הולכים לעבודה באוגוסט והילדים נשארים בבית כי חופש גדול. אחד הילדים מתקשר אליכם ואומר לכם שיש מישהו בפתח, מישהו טוען שהוא חבר של ההורים והוא לא מכיר אותו ככזה. אתם מיד נדרכים ואומרים לו לא להכניס את מי שעומד שם ובתוך שניות אתם נכנסים לאינטרקום דרך הנייד ורואים מי היא הדמות שעומדת שם. אתם נרגעים כשאתם רואים שזה אכן מישהו שאתם מכירים ואין לכם בעיה שייכנס. זה לא מדהים שיש לכם את האפשרות לראות מי זה? זה אכן ככה. אינטרקום IP מאפשר את זה, ומאפשר באופן כללי לצפות בכניסה באמצעות הנייד, גם אם זה בבית שלכם ואתם בסלון ואין לכם רצון או כוח לקום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סגירת נגישות