מערכות אזעקה

מערכות אזעקה היו ויהיו נדבך חשוב בהגנה על מבנים ובתים פרטיים אבל בעיקר על מבנים וחללים עסקיים. עצם הקיום שלהן מרתיע פורצים וגנבים והתגובה שלהן מבריחה אותם ואף מתריעה בפני בעלי העסק. 

מערכת אזעקה – יש מערכות שונות ומגוונות ולכל עסק יש את הצרכים שלו. המערכות הללו יכולות להיות עצמאיות ויכולות להיות חלק ממערכת הגנה מורכבת יותר המשלבת גם מצלמות אבטחה, ובשביל לעשות את הבחירה הנכונה במערכת אזעקה צריך לדעת כמה דברים. מערכות אזעקה הן עולם ומלואו והדבר הנכון בשבילכם יהיה להתייעץ עם איש מקצוע בתחום, אבל הנה על קצה המזלג מה חשוב לדעת על המערכות הללו ואיך ניתן לבחור את המערכת המתאימה ביותר לעסק. 

מערכת אזעקה קוית VS מערכת אזעקה אלחוטית

יש שני סוגים של מערכות אזעקה. יש את המערכת הקווית, זו שמחוברת לקווי הטלפון של בית העסק ומצריכה חיווט שיעבור בעסק, מערכת שיכולה להיות מחוברת לחברת אבטחה עם חייגן אלקטרוני ועם מערכת הודעות לבעל העסק, מיד עם הפעלת האזעקה. המערכת הקווית נחשבת למערכת אמינה שלא מצריכה החלפת סוללות והבלאי שלה נמוך. 

לעומתה המערכת האלחוטית היא מערכת שעושה שימוש בגלאי נפח אלחוטיים. היא לא מצריכה העברת חיווט על קירות בית העסק ולכן הא אסתטית יותר, אבל חשוב לדעת שבדרך כלל זו מערכת יקרה יותר מאשר המערכת הקווית.

גלאי מערכת האזעקה

מערכות אזעקה עובדות באמצעות גלאים שכשמם כן הם, מגלים תנועה חשודה שלא אמורה להיות בזמן הנתון והן מתריעות על כך באמצעות צופרים ובאמצעות התראה לחברת האבטחה ובעל העסק. 

יש סוגים שונים של גלאים ובהם הגלאי האקוסטי, גלאי שמזהה רעשים והוא מחובר למיקרופון זעיר שמפעיל את מערכת האזעקה. 

יש את הגלאי המגנטי שמוצמד לחלונות, תריסים ודלתות. הוא מגיע בשני חלקים וסוגר מעגל מגנטי וכשהמעגל המגנטי הזה נפרץ עובדת האזעקה. יש את גלאי הסורג שמתחבר לחלונות העסק ויוצר סורג בלתי נראה שכשמישהו מנסה לעבור אותו, מופעלת ההתראה.

אבל הגלאי הנפוץ ביותר הוא גלאי הנפח. הוא יכול להיות מוצב בתוך מבנה או ליד מבנה, והוא מגלה תנועות באמצעות קרן אינפרא אדומה. כל מערכות האזעקה יופעלו בסיום העבודה בבית העסק כשאין לא אמורים להיות בו עובדים והן יספקו הגנה טובה.

להתייעץ עם האנשים הנכונים!

אם אתם מבררים לגבי מערכות אזעקה לעסק שלכם או לכל מבנה אחר שבאחריותכם, אתם צריכים ייעוץ מקצועי של מישהו שיידע להתאים את המערכת הנכונה לצרכים שלכם ויודע גם להתקין את המערכת המיועדת בצורה טובה ומקצועית. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סגירת נגישות