התקנת אינטרקום וקודנים

מערכות אינטרקום, יכולות להיות מסוגים רבים ושונים, וכן לכלול תתי מערכות שונות. כך ניתן למצוא מערכות אינטרקום עם קודנים, אינטרקום עם מצלמה, אינטרקום IP ועוד. השימושים גם הם יכולים להיות מגוונים וניתן יהיה למצוא אינטרקום לבית פרטי, אינטרקום לשער, או אינטרקום לבניין.

מי צריך אינטרקום או למה הוא מיועד?

אינטרקום יכול לסייע לנו, בין אם אנו נמצאים בבית או בעסק, להרגיש בטוחים יותר, כאשר אנו שולטים על הכניסה והיציאה מהמבנה. באמצעות מערכת אינטרקום הכוללת מצלמה, מיקרופון ואף חיבור לאפליקציה ייעודית ניתן להיות בשליטה מקסימלית על הנעשה.

באמצעות אינטרקום אלחוטי וקודן, ניתן לדבר עם המבקר שמחכה בדלת ולפתוח את המנעול החשמלי מהמכשיר עצמו או מהטלפון באמצעות מתאם. כאשר מדובר על אינטרקום לבית ניתן לדבר בין הקומות השונות ועל ידי תכנות מתאים, גם לתת לכל אחד מהמשתמשים קוד גישה אישי. בדרך כלל נבחר באינטרקום אלחוטי כאשר ישנה מגבלה כלשהי לחיבור חוטי כמו חשש מחוסר טווח, הפרעות, בעיה באבטחה ומגבלות אחרות הקשורות למיקום ועוד.  

התקנת אינטרקום באופן מקצועי

לאחר החלטה על סוג האינטרקום, ההחלטה הבסיסית השנייה היא האם להשתמש בשירותי התקנת אינטרקום או לבחור בשירותי אינטרקום לבית פרטי להתקנה עצמית. כמובן, שהחלטה זו צריכה להסתמך על מורכבות מערכת האינטרקום שבחרתם והאם אתם דורשים שמערכת זו תתחבר למערכת האבטחה הכללית של הבית. כך למשל דין התקנת אינטרקום עם מסך  בתור אינטרקום לדירה אינו כדין התקנת אינטרקום לשער כניסה או התקנת קודן לשער כניסה.

משמעותה של אינטגרציה עם מערכות בקרת כניסה היא שבעת התקנת אינטרקום על הדלתות יש להתייחס גם למרכיבים כמו פעמון דלת חכם, כך שניתן יהיה לראות ולשמוע את הנכנסים. מעבר לכך טכנאי אינטרקום שיבוא להתקין את המערכת יידרש גם לחשוב על אביזרים נלווים כמו שפופרת אינטרקום, מסך אינטרקום דירה וכו’. מעבר לסוג המערכת הנדרשת, התקנת אינטרקום או תיקון אינטרקום ייקחו בחשבון גם את החברה ממנה נרכש האינטרקום, בין אם מדובר על רוזקום, אינטרקום Hikvision, או אינטרקום urmet.

איך לבחור את האינטרקום הטוב ביותר עבורכם?

לפני שרוכשים אינטרקום ביתי, כדאי להתייעץ עם מקצוענים לגבי החברה המומלצת והמערכת אשר תתאים ביותר עבורכם ועבור דרישותיכם. לפעמים, תגלו שניתן להסתפק רק ברכישה או התקנת קודן לדלת כניסה ולפעמים  תידרשו לרכישת התקנת אינטרקום לבית פרטי באופן כללי ומורכב יותר. כך או כך, תוודאו שאתם מתייעצים עם בעלי מקצוע אשר כבר ביצעו עבודות דומות בעבר וכי יש באפשרותם להבין את הצרכים המדויקים שלכם, גם אם הם מסתכמים רק ברצון להתקנת פעמון דלת חוטי.

יש לקחת בחשבון שככל שהדרישות יעלו ויעלה הצורך להתקנת אינטרקום חכם כך גם עלות הרכישה וההתקנה יהיו גבוהים יותר. עם זאת, אין להקל ראש באבטחת הבית וברצון לרכוש מערכת אינטרקום לבית פרטי שתהיה לפי מידתכם המדויקת ודרישותיכם הספציפיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סגירת נגישות